07. - 08.04.2015

Dvojna posamična in ekipna zmaga v Svečino

V disciplini serijska puška veterani se je na strelišču v Rušah odvijalo še eno od zadnjih dejanj letošnje zimske sezone v streljanju z zračnim orožjem. Čez nekaj dni bodo še kvalifikacije za 1B državno ligo, kamor sta se uvratili ekipi iz naše regije SD Kidričevo s puško in SD I.pohorski bataljon Ruše s pištolo.

V Rušah so včeraj tekmovali veterani s pištolo in veteranske s puško, danes pa se je zbralo sedemindvajset tekmovalcev s puško. Žal so sodelovanje odpovedali veterani Marlesa, pridružili pa so se nam veterani iz pred kratkim ponovno ustanovljenega društva Radlje ob Dravi.

Med posamezniki, kjer je bil znan ožji krog favoritov se je odločalo o najboljših uvrstitvah vse do zadnjega strela. Veteranski prvak s puško je postal tretjeuvrščeni iz veteranskega državnega prvenstva Peter GOLOB iz SD Svečina, kateremu je po prvi seriji kazalo na odličen rezultat, vendar kasneje več niso padali muši in je bil na koncu rezultat le 183 zadetih krogov. Drugo mesto je s krogom zaostanka osvojil državni veteranski prvak kategorije nad 60 let Anton Jože MAJHENIČ prav tako iz SD Svečina. Uvrstitve na tretje mesto pa je bil vesel Ivan KOPŠE iz SD FLV Hotinja vas, saj mu je do sedaj po več uvrstitvah na četrto mesto po slabši zadnji seriji, tokrat bila sreča zaradi boljše zadnje serije naklonjena. Na nehvaležno četrto mesto se je uvrstil Rajmund CVETKO. Ekipno so veterani SD Svečina zadeli 545 krogov in osvojili prvo mesto. Veterani Kidričevega so osvojili drugo mesto z zadetimi 515 krogi tekmovalci  SD Elektro Maribor z zadetimi 498 krogi pa ekipno tretje mesto.

Med veterani s pištolo regijski prvak Matevž MOHORKO

Na strelišču v Rušah se odvijajo še zadnja dejanja letošnje zimske sezone z zračnim orožjem.  V kategoriji veteranov s pištolo je nastopilo 19 tekmovalcev, s puško pa 5 veterank.

Med veterani je s pištolo z rezultatom 182 krogov zmagal Matevž MOHORKO iz SD Kidričevo. Z dvema krogoma zaostanka je drugo mesto osvojil Miroslav MOLEH iz SD Juršinci, na tretje mesto pa se je z istim številom krogov uvrtil Peter GOLOB iz SD Svečina. Ekipno so zmagali strelci iz Kidričevega, na drugo mesto so se uvrstili veterani iz SD I.pohorski bataljon Ruše in na tretje mesto iz SD Juršinci. V kategoriji veterank s pištolo je edina predstavnica  Darinka MOJZER iz SK Ptuj zadela 160 krogov.

Slava LUGARIČ najuspešnejša med veterankami s puško

V konkurenci petih veterank je bila prepričljivo najboljša Slava LUGARIČ iz SD Impol Slovenska Bistrica. Na drugo mesto se je uvrstila Alenka BABIČ in na tretje Milica URLAUB, obe SD Elektro Maribor. Ekipno so bile uvrščene tekmovalke SD Elektro Maribor.

Več o rezultatih v skupnem biltenu

18.03.2015

Regijski prvaki s serijsko puško člani strelskega društva Svečina

Na strelišču v Hočah je bilo izvedeno regijsko prvenstvo v streljanju s serijsko zračno puško v članski kategoriji. Tekmovanja se je udeležilo 42 tekmovalcev, od tega 8 tekmovalk iz dvanajstih strelskih društev. Prvič pa se nam je pridružilo na tekmovanju v regiji tudi Strelsko društvo Benediški Vrh. Posamezni tekmovalci, že veterani ,so pred nedeljsko tekmo na državnem prvenstvu veteranov preverjali še zadnjo pripravljenost pred vrhuncem sezone za najstarejše kategorije.

V kategoriji članov je svojo odlično formo, katero vzdržuje preko cele sezone, dokazal Mirko TENŠEK iz SD Velka, ki je zmagal z rezultatom 376 krogov. Na drugo mesto se je uvrstil Dejan CVETKO iz SD Trnovska vas in na tretje Leopold ŽIGART iz SD Impol. Ekipno so regijski prvaki postali strelci SD Svečina (na fotografiji) z rezultatom 1084 krogov. Na drugo mesto so se uvrstili strelci SD FLV Hotinja vas in na tretje SD Impol Slovenska Bistrica.

V kategoriji članic je prepričljivo zmagala Sara SRNE iz SD Velka, drugo mesto je po boljši zadnji seriji pripadlo Slavi LUGARIČ iz SD Impol pred Majo MIHELAK iz SD Benediški Vrh, ki je na tekmovanju v okviru naše regije tudi prvič nastopila. Kot edina ekipa so nastopile članice SD Elektro Maribor.

Tako kot za ostale discipline bo podelitev pokalov in medalj organizirano na skupni prirediti "Srečanje strelce severne regije". Rezultati v skupnem biltenu.

03.03.2015

Regijski pionirski prvak Soto Vargas Jan

V Rušah je bilo izvedeno prvenstvo za najmlajše kategorije. V kategoriji pionirjev je zmagal Jan Soto Vargas iz SD Trap Vitomarci. Na drugem mestu sledi Ivo Zimet Cicmanovič iz SD Kidričevo in na tretjem Patrik Jakopiček iz SD I.pohorski bataljon Ruše. Ekipno so zmagali strelci iz Kidričevega pred SD Impol Slovenska Bistrica. V kategoriji pionirk je bila Nikita Lenarčič uspešnejša od Lucije Pliberšek, obe SD I.pohorski bataljon Ruše.

V starostni kategoriji mlajših pionirjev je bil najuspešnejši Jan Pinter pred Evelinom Mikolič Sobotič in Žanom Macuh, vsi SD Impol. Ekipa Impola v tej sestavi je tudi zmagala, drugo mesto so osvojili tekmovalci iz SD I.pohorski bataljon Ruše in tretje iz SK Ptuj. Zala Junger je zmagala v kategoriji mlajših pionirk, na drugo mesto se je uvrstila Gaja Miklavec, obe SD I.pohorski bataljon Ruše in na tretje mesto Urša Tušek iz FLV.

V najmlajši kategoriji z naslonom v konkurenci cicibanov je najboljši rezultat dosegel Raj Matija Romih iz SD Elektro Mariborin in s precejšnjo prednostjo ugnal drugouvrščenega Nejca Klemen iz SD I.pohorski bataljon Ruše. Tretje mesto je osvojil Aljaž Čeh Valenčak. Kiara Miklavec je bila uspešnejša od drugouvrščene cicibanke Špele Podlesnik, obe SD I.pohorski bataljon Ruše.

Več v biltenu.

28.02.2015

Pri puški članski naslov v Ruše, pri pištoli na Ptuj

Na zračnem strelišču v Kidričevem smo uspešno zaključili prvo regijsko prvenstvo v tej sezoni in sicer s standard zračno puško in pištolo za vse kategorije. Tekmovanja se je udeležilo 63 tekmovalcev v desetih ekipah iz osmih društev. Za nastop na državnem prvenstvu je 40 nastopajočih izpolnilo posamično normo, štirje še ekipno normo, od 10 ekip pa je osem z normo.

V najmočnejši in najbolj številčni disciplini člani pištola je od sicer prijavljenih devetindvajset tekmovalcev nastopilo petindvajset, le devet pa jih je izpolnilo normo. Regijski prvak je z rezultatom 565 krogov postal Matija POTOČIK iz SK Ptuj, Zlatko KOSTANJEVEC iz istega kluba je zadel dva kroga manj, na tretje meto pa se je uvrstil Uroš MOHORKO iz SD Kidričevo z zadetimi 556 krogi. Ekipno so zmagali Ptujčani, sledita ekipi iz Kidričevega in Juršincev, vse tri pa so izpolnila tudi ekipno normo.

Tako, kot pri članih pištola je svoj lanski naslov regijskega prvaka obranil tudi Benjamin JODL iz SD I.Pohorski bataljon Ruše. Člana ekipe Robert BLAŽKE in Simon POTRČ mu sledita na drugem in tretjem mestu. Evidentno je, da je ekipa SD I.pohorski bataljon Ruše tudi zmagovalka, s precejšnjim zaostankom pa sledi ekipa SD Elektro Maribor, katera je še za las ujela normo za nastop na državnem prvenstvu. Posamično normo pa je doseglo sedem tekmovalcev.

Majda Raušl in Klavdija Pufič pri članicah

V obeh kategorijah članic je bilo pričakovati zmago favoritinj, saj trenutno močno prekašata skromno konkurenco. V disciplini pištola sta nastopili celo samo dve članici. Za Majdo RAUŠL je drugo mesto osvojila Mateja PEŠAKOVIČ, obe SK Ptuj. V konkurenci petih članic s puško je z rezultatom 409,3, kar je za dve destinski slabše od lanskega rezultata zmagala Klavdija PUFIČ, na drugo mesto se je uvrstila Teja RAZBORŠEK, obe SD FLV in na tretje Sara SRNE iz SD Velka.

Pri mladincih in kadetih nekoliko več tekmovalcev le s pištolo

Tudi podmladek naše regije je bolj množičen v disciplini pištola, pa še to na račun le dveh društev in sicer Ptuja in Juršincev, medtem ko sta pri puški to SD I.pohorski bataljon Ruše in Kidričevo.

S pištolo je z rezultatom 572 krogov zmagal Sašo STOJAK, ki je svoj lanski rezultat (558 na RP in 560 na DP) močno nadgradil. Upajmo, da mu bo trenutna odlična forma trajala še nekaj časa, predvsem pa na Evropskem prvenstvu na Nizozemskem, kamor odpotuje v ponedeljek zjutraj.

S puško je v kategorji mladink zmagala tretjeuvrščena iz lanskega državnega prvenstva Adrijana STRNAD iz SD I.pohorski bataljon Ruše. v kategoriji mladincev je s puško zmagal Urban HRIBERNIK iz SD FLV Hotinja vas.

Priponke:
Prenesi to datoteko (Bilten RP 2015.pdf)Regijska prvenstva zračno orožje 2015[08.04.2015]339 kB