LENARČIČ Nikita in Leon SADEK najuspešnejša med starejšimi osnovnošolci

V kategoriji starejših učenk je najvišji rezultat 183 krogov zadela Nikita LENARČIČ, 177 krogov za drugo mesto pa Lucija PLIBERŠEK, obe iz OŠ Janka Glazarja Ruše. Tretje mesto in s tem tudi uvrstitev v finale pa je z 166 krogi osvojila Metka PODGORELEC iz OŠ Ormož. V finalno tekmovanje se je uvrstila ekipa OŠ Janka Glazerja Ruše (Lenarčič, Pliberšek, Junger) z osvojenim prvim mestom. Drugo mesto so osvojile učenke OŠ Juršinci in tretje OŠ Ludvika Pliberška Maribor.

Leon SADEK iz OŠ Pohorskega bataljona Oplotnica se je v finale šolskih tekmovanj uvrstil z osvojenim prvim mestom in doseženim rezultatom 180 krogov. Mark BERDNIK z doseženimi 177 krogi in drugim mestom bo v finalu zastopal tudi zmagovalno ekipo 2.osnovne šole Slovenska Bistrica (Berdnik, Očko J in Očko T), na tretje mesto pa se je uvrstil Andrej MAJHEN iz OŠ Ormož. Drugouvrščena ekipa OŠ Pohorskega odreda Sl.Bistrica je zaostala le za krog , tretje mesto pa je osvojila ekipa OŠ Ormož.

Mlajši učenci OŠ Janka Glazerja Ruše na finalno tekmovanje

Ekipa OŠ Janka Glazerja Ruše (Prednik, Klemen, Turek) je prepričljivo opravila svojo nalogo in se z doseženim rezultatom 511 krogov uvrstila na finalno tekmovanje onovnih šol. Drugo mesto je ovojila ekipa OŠ Ludvika Pliberška Maribor, sledi OŠ Tabor I Maribor in OŠ Dušana Flisa Hoče.

Med mlajšimi učenkami je bila z rezultatom 171 krogov najuspešnejša Aneja TUREK iz OŠ Janka Glazerja Ruše, Nina BOGŠA iz Miklavža pri Ormožu je bila druga, Urša TUŠEK iz Miklavža na Dravskem polju pa tretja. Najuspešnejši mlajši učenec je Matic RADANOVIČ iz OŠ Pohorskega odreda Sl.Bistrica z svojim letošnjim najboljšim trezultatom in sicer 183 krogov, Jaka SGERM iz OŠ Lovrenc na Pohorju je zadel 172 krogov in Gal PREDNIK iz OŠ Janka Glazarja Ruše 170 krogov.

Cicibani in cicibanke zaključili tekmovanja na področnem nivoju

Najmlajša kategorija učencev letnik 2005 in mlajši so letošnja šolska tekmovanja v nasprotju s prejšnjii leti zaključili že na področnem tekmovanju. V tej kategoriji je med dečki zmagal Žan PLOHL iz OŠ Juršinci z zadetimi 173 krogi, sledi Gal POTRČ iz OŠ Janka Glazarja Ruše z 171 zadetimi krogi, tretji rezultat 167 krogov pa je dosegel Nejc VRŠIČ iz OŠ Cerkvenjak. Med deklicami je bila z rezultatom 155 krogov najuspešnejša Tina BURIČ iz OŠ Janka Glazerja Ruše, Nika MIHOLIČ iz Miklavža pri Ormožu pa je bila druga. Ekipno je prvo mesto osvojila mešana ekipa učencev OŠ Janka Glazarja Ruše, sledijo OŠ Juršinci in OŠ Tabor I Maribor.

Dijaki s povprečnimi rezultati

Na šolskem tekmovanju v streljanju so dijaki dosegli povprečne rezultate. Ker so vsi udeleženci tekmovalci državnih lig, bi lahko rekli, da je izstopal samo rezultat dijakinje Gimnazije in srednje kemijske šole Ruše Urške HRAŠOVEC, ki je s standard zračno puško zadela 406,9 kroga. Na drugo mesto se je uvrstila Nuša ŠPINDLER iz srednje šole za oblikovanje Maribor, na tretje pa dijakinja iste šole Klara OSRAJNIK. Med dijaki je bil najuspešnejši Žan TOMAŽIČ iz Gimnazije Ormož, sledi Matic SAPOR iz TŠC Maribor in na tretjem mestu Ivo ZIMET CICMANOVIČ iz Elektro in računalniške šole Ptuj. Iz te šole so bili najuspešnejši tudi ekipno in se s tem uvrstili v finalno tekmovanje.

S pištolo so se dijaki pomerili že 7.1. na Ptuju. Zmagal je Tadej ŠIREC iz Strojne šole Ptuj z rezultatom 358 krogov. Drugo mesto je dosegel Ino ZOREC in tretje Žan TOMAŽIČ. Dijakinja Vita VOLGEMUT iz 2.gimnazije Maribor je zadela 330 krogov. Ekipno so slavili dijaki iz Srednje elektro in računalniške šole Ptuj.

Le šest dijakov oz. dijakinj Prometne šole Maribor pa se je pomerilo s serijsko zračno puško. Med dijaki je zmagal Boštjan ROLA, med dijakinjami pa Helena FERK.