12.02.2019 Kidričevo, standard zračna puška

Simon Potrč s pičlo prednostjo zmagovalec lige

Zadnji krog regijske lige s standard puško je bil odločilen za kar nekaj tekmovalcev, saj so se borili za skupne medalje, razlika med njimi pa ni bila velika. Simon POTRČ je zadel 410,2 kroga, njegov najbližji zasledovalec Benjamin JODL pa precej manj ter z rezultatom 406,0 kroga dosegel drugo mesto, 399,1 kroga pa je bil tretji rezultat Patrika JAKOPIČEK (vsi SD I.Pohorski bataljon Ruše). V skupni razvrstitvi sezone je tako s 1641,1 kroga zmagal Simon Potrč, le 1,1 kroga manj je dosegel Benjamin Jodl (oba 1PB), tretje mesto pa je osvojil Siniša Brkič (EMA) z rezultatom 1610,9 kroga.

V ekipni razvrstitvi so na zadnjem turnirju zmagali člani ekipe I iz Ruš z zadetimi 1215,3 krogi, sledi SD Kidričevo s 1187,6 krogi in ekipa II 1.Pohorskega bataljona Ruše s 1174,7 kroga. Prepričljivo je skupno prvo mesto pripadlo ekipi SD I.Pohorski bataljon I z rezultatom 6099,3 kroga, Elektro Maribor je z rezultatom 5902,0 kroga osvojil drugo mesto, tretje pa ekipa SD Kidričevo z rezultatom 5830,3 kroga.

Tokratno tekmovanje smo v regijski ligi prvikrat lahko spremljali v "živo", saj so bili sicer samo rezultati predvajani preko omrežja Facebook. Do naslednjih tekmovanj bomo tehniko nadgradili ter postregli tudi s prenosom slike.

07.02.2019 Kidričevo, serijska zračna puška člani

Ekipa SD Svečina in Franc Kurnik prvi zmagovalci zaključnega turnirja

Na strelišču v Kidričevem je bil izveden peti turnir regijske lige s serijsko zračno puško za člane-članice, kar je pomenilo tudi prvo zaključno dejanje turnirja lige, ki se izvaja od jeseni. Na zadnjem turnirju je največ, 374 krogov zadel Franc KURNIK, sledi Danilo HUBER (oba SD Benediški vrh) s 368 krogi, tretji rezultat 367 krogov pa je dosegel Rajmund CVETKO (SD Svečina). Ekipno so bili najuspešnejši strelci SD Benediški vrh s 1100 krogi, sledi SD Svečina s 1074 krogi in SD Impol s 1060 krogi.

V skupni razvrstitve te sezone so ekipni zmagovalci člani SD Svečina z zadetimi 5414 krogi. Na drugem mestu so z rezultatom 5378 zadetimi krogi strelci SD Impol Slovenska Bistrica in na tretjem s 5230 krogi SD FLV Hotinja vas.

Posamezno je zmagal z rezultatom 1469 krogov Franc KURNIK (SD Benediški vrh), Peter GOLOB (SD Svečina) je z rezultatom 1464 krogov osvojil drugo mesto, le s krogom manj pa je tretje mesto osvojil Rajmund CVETKO (SD Svečina).

Attachments:
Download this file (20190207_serijska5.pdf)5. turnir serijska zračna puška člani[07.02.2019 Kidričevo]393 kB
Download this file (20190212_standard5.pdf)5.turnir zračna puška[12.02.2019 Kidričevo]298 kB