Minulo soboto je v Zagrebu hrvaška strelska zveza organizirala 39. meddržavno srečanje strelskih reprezentanc Slovenije in Hrvaške.

Na tradicionalnem tekmovanju z zračnim orožjem so znova slavili hrvaški strelci, tokrat z rezultatom 7:1. V 24 članski slovenski izbrani vrsti pa so nastopali tudi trije strelci iz Ormoža, dva Ptujčana in en Juršinčan.

Častno točko so Sloveniji priborili člani s puško z rezultatom 1667:1657, med posamezniki pa sta dvojno zmago slavila Rajmond Debevec s 595 krogi in Robert Markoja s 594 krogi. Slabše od pričakovanj se je odrezal Grega Potočnik, ki bo že čez 10 dni nastopil na EP na Danskem, v Zagrebu pa je s 587 krogi osvojil 4. mesto. Najboljši nastop za Slovenijo je pokazala olimpijka Živa Dvoršak, ki je po osmih izenačenjih državnega rekorda s 399 krogi v 16 mesecih, tokrat zmogla maksimalnih 400 krogov in slavila med članicami s puško. Živina posamična zmaga pa ni bila tako samoumevna, saj ji je s 399 krogi na drugem mestu za ovratnik dihala varaždinska strelka Tanja Perec, ki je pred EP na Danskem prav tako v odlični formi. Tretje mesto je zasedla dobitnica bronaste olimpijske medalje iz Pekinga Snježana Pejčić s 396 krogi. Zaradi slabih nastopov preostalih slovenskih strelk Nine Juvan s 388 krogi in Saše Marije Ratnik s 385 krogi, pa so v ekipnem seštevku Slovenke klonile s 1187:1173 krogi.

Venta z izboljšano tehniko le peti, Raušlova z bolečim vratom četrta

Med člani s pištolo se je od Slovencev najvišje uvrstil Peter Tkalec, ki je s 572 krogi osvojil 2. mesto, slabše od pričakovanj pa sta se odrezala preostala dva Blaž Kunšek in Ormožan Kevin Venta, ki sta s 563 in 562 krogi osvojila 4. in 5. mesto. V ekipnem seštevku so zmagali Hrvati z rezultatom 1702:1697 krogov, med posamezniki pa je bil najboljši Vlado Cindrić s 575 krogi. V ženski konkurenci s pištolo so bile hrvaške strelke boljše z rezultatom 1128:1120 krogi, med posameznicami pa je slavila Zagrebčanka Vlatka Pervan s 380 krogi. Dobro streljanje je pokazala tudi Slovenka Petra Dobravec in s 379 krogi osvojila 2. mesto, pred Marijo Marović iz Splita., ki je s 378 krogi bila tretja. S hendikepom "heksnšusa“ je v Zagrebu nastopala tudi Ptujčanka Majda Raušl, v preteklih letih najboljša slovenska strelka s pištolo. Kljub močnim bolečinam v vratu je Raušlova dosegla 373 krogov in osvojila 4. mesto, tretja Slovenka Romana Prelec je s 368 krogi osvojila 6. mesto.

Med mladinci Šumak tretji, Stojak četrti, slabše Druzovič in Vernikova

V mladinski selekciji so slovensko izbrano vrsto zastopali kar štirje strelci iz Spodnjega Podravja, najvišjo uvrstitev pa je med mladinci s puško dosegel Jan Šumak, ki je s 585 krogi osvojil 3. mesto. Mladi Ormožan se bo že v ponedeljek odpravil na EP na Dansko, z njegovim dosežkom v Zagrebu pa nista bila povsem zadovoljna ne Janov osebni trener Stiven Vočanec kot tudi ne slovenski selektor in vodja reprezentance Lojze Mikolič. Slabšemu streljanju je delno botroval tudi Šumakov prehlad, med tekmo pa se mu je iz nosu močno vlila tudi kri, ki je Šumaku zagotovo skazila koncentracijo.  Preostala Slovenca Rok Rošer in Tadej Žalik sta dosegla skromnih 582 in 577 krogov ter osvojila 5. in 6. mesto, v ekipni razvrstitvi pa so zmagali hrvaški strelci s 1757:1744 krogi. Med mladinci s pištolo je zmagal evropski podprvak iz Finske Splitčan Ante Krišto s 570 krogi, drugi je bil Kamničan Rožle Repič s 563 krogi, za slovensko ekipo pa sta nastopala tudi Ptujčan Sašo Stojak, ki je s 553 krogi osvojil 4. mesto in Juršinčan Ivan Druzovič, ki je bil s skromnimi 536 krogi šesti. Slovenski mladinci so klonili s 1680:1652 krogi. Med mladinkami s puško, kjer je za Slovenijo nastopala tudi ormoška strelka Petra Vernik in s 384 krogi osvojila šesto mesto, so slavile Hrvatice s 1177:1159 krogi. Zmagala je Valentina Gustin s 395 krogi, preostali Slovenki Živa Muhič in Klavdija Jerovšek pa sta s 390  in 385 krogi osvojili četrto in peto mesto. Med mladinkami s pištolo je tretje mesto osvojila Anuša Kovačič s 366 krogi, Katja Vodeb in Jagoda Tkalec pa sta s 366 in 365 krogi osvojili četrto in peto mesto. V ekipni razvrstitvi so zmagale hrvaške strelke s 1105:1097 krogi, med posameznicami pa je slavila Matea Omladić s 371 krogi.

fotografija: - Za slovensko reprezentanco so v Zagrebu nastopali trije ormoški, dva ptujska strelca in en juršinski strelec, z leve Sašo Stojak, Majda Raušl, Ivan Druzovič, Petra Vernik, Kevin Venta ter Jan Šumak, reprezentanco pa so med drugim spremljali tudi trener Stiven Vočanec, mednarodni sodnik Peter Golob ter predsednik SZS Janez Slapar.