V organizaciji SD Juršinci je na strelišču v Juršincih potekalo 4. kolo mednarodne FIRST lige v streljanju z zračno pištolo. Tekmovanja se je udeležilo 40 strelcev iz štirih držav, ki so dosegli nadpovprečno dobre rezultate. Posamezno je zmagal strelec iz Madžarskega Zalaegerszega Tatrai Miklos z rezultatom 582 krogov pred Aleksandrom Ciglaričem SD Jože Kerenčič s 577 krogi in Auprich Andreasom iz Avstrije s 576 krogi.

 Posamezno so strelci iz naše regije dosegli naslednje rezultate:

8. Raušl Majda, SK Ptuj – 566 krogov
12. Moleh Mirko, SD Juršinci – 563 krogov
14. Potočnik Matija, SK Ptuj – 559 krogov
18. Pšajd Ludvik, SD Juršinci – 557 krogov
19. Kostanjevec Zlatko, SK Ptuj – 554 krogov
25. Šimenko Robert, SK Ptuj – 546 krogov
33. Pšajd Niko, SD Juršinci – 530 krogov
34. Pešakovič Mateja, SK Ptuj – 527 krogov

 

Ekipni Rezultati 4. Kola FIRST lige:

01. SD Jože Kerenčič - 1716 krogov
02. PLE Zalaegerszeg A – 1714 krogov
03. Region SUD Avstrija – 1682 krogov
04. SD Alzas Čakovec – 1680 krogov
05. SK Ptuj – 1671 krogov
06. PLE Zalaegerszeg B – 1658 krogov
07. SD Kovinar Ormož – 1651 krogov
08. SD Juršinci – 1647 krogov
09. SŠK COAL Petišovci – 1615 krogov
10. SD Štefan Kovač Turnišče – 1432 krogov
11. PLE Szombathely – 1025 krogov

3.krog regijskih lig se v letošnjem zadnjem mesecu izvaja na strelišču SD Impol v Slovenski Bistrici. V disciplini zračna pištola so z najboljšim rezultatom 1123 krogov v tej sezoni slavili strelci iz ekipe DŠR Kungota. Navedena ekipa tudi vodi po treh krogih tekmovanj v streljanju z zračno pištolo.

Strelska zveza Slovenije je v Kidričevem pripravila razglasitev najboljših strelcev za leto 2011. Podeljena so bila priznanja za športne dosežke in za organizacijsko delo v SZS. Za strelko leta 2011 je bila proglašena Renata Oražem Vršič, za strelca leta pa Boštjan Maček. Najuspešnejše društvo je SD Dušan Poženel, Rečica pri Laškem.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 Video posnetek prireditve:

 

 

PREJEMNIKI PRIZNANJ SZS V LETU 2011

Bronasta plaketa:

ROŽLE REPIČ          za DR kadeti z zračno pištolo s 379 krogi,

SD JURŠINCI          za DR kadeti ekipno z zračno pištolo (Ivan Druzovič, Gregor   Vesenjak in David Kekec) s 1074 krogi, za DR kadeti ekipno z zračno pištolo (Ivan Druzovič, Gregor Vesenjak in David Kekec) s 1083 krogi,

ŽIVA DVORŠAK       za FDR mladinke z zračno puško s 499,4 krogi,

                               za FDR mladinke z zračno puško s 499,9 krogi,

                               za DR mladinke z zračno puško s 398 krogi,

                               za DR mladinke z MK puško 3 x 20 s 580 krogi,

                               za DR mladinke z MK puško 60 leže s 592 krogi,

                               za DR mladinke z MK puško 3 x 20 s 584 krogi,

                               za DR mladinke z MK puško 60 leže s 597 krogi,

 MAJDA RAUŠL       za IDR članice z zračno pištolo s 385 krogi,

 SD ŽELEZNIKI         za DR cicibanke ekipno z zračno puško (Anja Prezelj, Teja Medved inLaura Rant) s 522 krogi,

 SD KISOVEC          za DR mlajši pionirke ekipno z zračno puško (Neža Drnovšek, Teja Slapnik in  Tjaša Šorli) s 510 krogi,

MOJCA KOLMAN      za FDR mladinke zračna pištola s 472,4 krogi,

PETRA VERNIK         za DR kadetinje MK puška 60 leže s 589 krogi,

PETER TKALEC         za DR člani MK hitrostrelna pištola s 543 krogi,

                               za DR člani VK pištola s 565 krogi,

SD DUŠAN POŽENEL za DR kadetinje ekipno z MK športno pištolo (Jagoda Tkalec, Vesna Tkalec in  Vesna Županc) s 1423 krogi,

MATIC BRUNŠEK     za DR mladinci z MK standardno pištolo s 510 krogi,

 
Zlata plaketa:

RAJMOND DEBEVEC za osvojeno 1. mesto z MK puško 60 leže na EP v Beogradu in za FDR člani z MK puško 60 leže s 702,8 krogi,

BOŠTJAN MAČEK    za osvojeno 3. mesto s puško šibrenico trap na EP v Beogradu in za sledeče DR:

                               za IDR člani puška šibrenica trap s 123 zadetki,

                               za FDR člani puška šibrenica trap s 146 zadetki,

                               za DR člani puška šibrenica trap s 124 zadetki ter

                               za IFDR člani puška šibrenica trap s 146 zadetki,

 RENATA ORAŽEM VRŠIČ za osvojeno 2. mesto z match samostrelom 30 m stoje na EP Ägerital,

                              za osvojeno 2. mesto z match samostrelom 30 m kombinacija na EP Ägerital ter

                              za DR članice z MK puško 3 x 20 s 580 krogi ter

                              za IDR članice z MK puško 60 leže s 592 krogi,

ROBERT MARKOJA za osvojeno 2. mesto z match samostrelom 30m kleče na EP Ägerital.

Pripis:

V strelski sezoni 2010/11 je bilo doseženih 29 novih državnih rekordov, od tega so reprezentančne ekipe dosegle 3 rekorde in ti so:

Reprezentanca mladink z zračno puško, nov DR s 1178 krogi, dosežen v Suhlu,

Reprezentanca članov s puško šibrenico v disciplini trap, izenačenje DR s 355 krogi, SP Beograd,

Reprezentanca članov z MK puško 60 leže, nov DR s 1777 krogov, EP Beograd.

 

Priznanja za organizacijsko delo v SZS:

 
 

Zlata plaketa:

KARL VIDMAR            za dolgoletno strokovno delo v strelstvu     

JOŽE ARH                  za dolgoletno strokovno delo v strelstvu

AVGUST SEIDL           za dolgoletno delovanje v strelstvu

SD IMPOL SLOVENSKA BISTRICA ob 50. obletnici delovanja

MLINOPEK d. d. z direktorjem KARLOM POJBIČEM za posebne zasluge in pomoč pri razvoju  športnega strelstva v Sloveniji

 
Srebrna plaketa:

MATJAŽ PIKL             za dolgoletno strokovno delo v strelstvu

 

NAJBOLJŠI STRELCI IN DRUŠTVO

 
Po izboru Strelske zveze Slovenije so najboljši po kategorijah:

pionirke: Jagoda Tkalec, Dušan Poženel Rečica pri Laškem

pionirji: Jakob Petelinek, Slovenske Konjice

mladinke: Živa Dvoršak, Olimpija Ljubljana (4. priznanje med mladinkami)

mladinci: Mitja Černi, Gančani

strelka: Renata Oražem Vršič, Grosuplje 

strelec: Boštjan Maček, Štefan Kovač Murska Sobota 

strelsko društvo: SD Dušan Poženel Rečica pri Laškem.

 
 

 

Joomla templates by a4joomla