09.04.2019 Kidričevo, pionirji, ml.pionirji, cicibani

Pri najmlajših največ uspeha za SD I.Pohorski bataljon Ruše

V Kidričevem je bil izveden dodatni šesti turnir regijske lige za najmlajše tekmovalce v regiji s serijsko zračno puško. V kategoriji pionirjev je bil najboljši Jurij HROVAT (SD Impol Sl. Bistrica), med pionirkami pa Iza VERTNIK (SD FLV Hotinja vas). Gal POTRČ iz SD I.Pohorski bataljon Ruše je bil tudi tokrat najuspešnejši med ml. pionirji, iz istega društva pa v konkurenci cicibanov Gašper IGLAR. V tej konkurenci je ekipa SD I.Pohorski bataljon I bila uspešnejša od ekipe II istega društva, tretje mesto je osvojila ekipa II SD Trap Vitomarci.

Za skupne uvrstitve po vseh šestih turnirjih sta priznanja podeljevala član predsedstva SZS Gregor Kmetec in predsednica športne zveze Kidričevo Simona Gaiser.

Cicibani-ke: 1.m Jan Vute (1PB) 827 krogov; 2.m Gašper Iglar (1PB) 823 krogov; 3.m Tomaž Vršič (TVI) 779 krogov;

Ml.pionirji-ke: 1.m Gal Potrč (1PB) 911 krogov; Anže Šulc (1PB) 870 krogov; 3.m Nejc Vršič (TVI) 846 krogov;

Ekipno ml.pionirji in cicibani: 1.m SD I.Pohorski bataljion Ruše I 3083 krogov; 2.m SD Trap Vitomarci I 2763 krogov; 3.m SD I.Pohorski bataljon II 2698 kr.;

Pionirke: 1.m Iza Vertnik (FLV) 790 krogov; 2.m Katja Žitnik Slatinšek (FLV) 604 krogi; 3.m Vanesa Knuplež (FLV) 598 krogov;

Pionirji: Jurij Hrovat (ISB) 830 krogov; 2.m Matija Romih Raj (EMA) 813 krogov; 3.m Aleks Kaučevič (KID)  806 krogov;

Ekipno pionirji/ke: 1.m SD FLV Hotinja vas 2193 krogi; 2.m SD Kidričevo 1997 krogov; 3.m SD Juršinci 1295 krogov;

27.03.2019 Kidričevo, zračna pištola

Zmagovalci lige SK Ptuj ekipno in Majda Raušl posamezno

Na strelišču v Kidričevem se je izvedel zadnji turnir regijske lige z zračno pištolo. Nastopilo je 43 tekmovalcev, najvišji rezultat 379 krogov je dosegla Majda RAUŠL (SK Ptuj). Ludvik PŠAJD ml. je zadel 375 krogov in David KEKEC (oba SD Juršinci) 369 krogov. Ekipno so bili najuspešnejši tekmovalci SK Ptuj z zadetimi 1111 krogi, sledijo SD Juršinci s 1102 krogi in SD Impol Slovenska Bistrica s 1055 krogi.

V skupni razvrstitvi sezone 2018-2019 je zmagala Majda Raušl s 1504 krogi pred Zllatkom Kostanjevcem (oba SK Ptuj) z zadetimi 1482 krogi. Tretje mesto in bronasto medaljo je osvojil Ludvik Pšajd ml. (SD Juršinci) s skupnim številom 1476 upoštevanih krogov.

Ekipno so bili najboljši strelci-ke SK Ptuj s prepričljivim vodstvom in zbranimi 5596 krogi. Na drugo mesto se je uvrstila ekipa SD Juršinci s 5469 krogi in na tretje mesto ekipa SD Impol Slovenska Bistrica s 5281 krogi.

Miroslav Moleh in SD Svečina najboljši med veterani

V konkurenci veteranov je v zadnjem krogu regijske lige najvišji rezultat 180 krogov dosegel Miroslav MOLEH (SD Juršinci). S 179 zadetimi krogi je drugi rezultat imel Anton KOLAR (SD Impol) in tretjega Stanislav GOLC (SD Kidričevo) z zadetimi 178 krogi. Ekipno so 518 krogov zadeli tekmovalci SD Kidričevo, s 515 krogi sledi ekipa veteranov SD Juršinci in na tretjem mestu SD Svečina z zadetimi 502 krogi.

V skupni razvrstitvi sezone je največ, 2600 krogov dosegla ekipa veteranov SD Svečina in tako osvojila pokal za prvo mesto. Drugo mesto je s 2594 krogi osvojila ekipa SD Juršinci in tretje SD Kidričevo z zadetimi 2552 krogi. V posamezni razvrstitvi je zlato medaljo osvojil Miroslav Moleh (SD Juršinci), s skupno upoštevanimi 728 krogi. Drugo mesto je osvojil Peter Golob (SD Svečina) s 721 krogi in tretje mesto Matevž Mohorko (SD Kidričevo) s 714 krogi.

19.03.2019 Hoče, pionirji serijska zračna puška

Po krajšem premoru izvajanja regijskih lig zaradi izvedbe regijskih prvenstev so peti krog nadaljevali mlajši pionirji/ke, ciciban/ke ter pionirji/ke. Pred njimi je sicer še en turnir, medtem ko ostali zaključijo s petim turnirjem. Zadnje tekmovanje in podelitev pokalov bo z zračno pištolo 26.3.19.

V konkurenci cicibanov je zmagal Imram HAMZIČ pred Janom VUTE in Gašperjem IGLARJEM, vsi SD I.Pohorski bataljon Ruše I. Ekipno prvo mesto je osvojila SD I.Pohorski bataljon II, sledi ekipa SD Trap Vitomarci in prva ekipa iz Ruš.V skupni razvrstitvi vodi Vute sledita mu Hauser in Rajtmajer.

Gal POTRČ je z rezultatom 183 krogov ponovno zmagal med ml.pionirji, Anže ŠULC (oba SD I.Pohorski bataljin Ruše) je bil drugi in Milan KVAS iz Juršincev tretji. V skupni razvrstitvi vodi Potrč, pred Šulcem in Vršičem.

Valter DRAŠLER iz Juršincev je bil najboljši med pionirji, sledita mu Jurij HROVAT (SD Impol) in Raj Matija ROMIH (SD Elektro). Med pionirkami je bila najboljša Iza VERTNIK pred Katjo ŽITNIK SLATINŠEK in Vaneso KNUPLEŽ (vse SD FLV). Ekipno so bile najboljše pionirke SD FLV. V skupni razvrstitvi je v vodstvu med pionirji Hrovat, sledi Drašler in Romih, med pionirkami pa vodi Vertnikova pred Žitnikovo in Knupleževo. Ekipno vodstvo so prevzeli pionirji iz FLV.

27.02.2019 Kidričevo serijska zračna puška veterani

Končni zmagovalec lige znan po komaj četrtem kriteriju razvrščanja

V Kidričevem je bil zadnji turnir za veterane s serijsko zračno puško. Tokrat je presenetil z visokim rezultatom 186 krogov Valter OSANIČ (SD Elektro Maribor), saj je do sedaj imel najvišji rezultat kar petnajst krogov manj. Drugi rezultat 185 krogov je dosegel Jože MAJHENIČ  in tretjega 182 krogov Peter GOLOB (oba SD Svečina). Peta zaporedna ekipna zmaga je šla veteranom SD Svečina z doseženim rezultatom 546 krogov. Drugi rezultat 514 krogov je dosegla ekipa SD Impol Sl.Bistrica in tretjega SD FLV Hotinja vas 513 krogov.

V končni skupni razvrstitvi pa v regijski ligi še nismo imeli tako izenačenega rezultata za zmagovalca, saj je do sedaj bil samo kakšen krog razlike, tokrat pa je bilo potrebno upoštevati več dejavnikov. Zmagovalec lige je postal Jože MAJHENIČ (SD Svečina), kateri je imel s klubskim sotekmovalcem Petrom GOLOBOM enak končni rezultat 728 krogov. Obema se je upošteval tudi enak odbitek najslabšega rezultata, enako sta imela število doseženih krogov na vseh ligah, torej je odločal rezultat zadnjega turnirja. Doseženih 185 krogov proti 182 je šlo v prid Majheniča, kateri je tako zmagovalec lige, drugo mesto pa je osvojil Golob. S 726 krogi je tretje mesto osvojil Ivan KOPŠE (SD FLV Hotinja vas). V ekipni razvrstitvi je s petimi zmagami pripadlo prvo mesto ekipi veteranov SD Svečina s skupno doseženimi 2707 krogi. Drugo mesto je osvojila ekipa veteranov SD Impol Slovenska Bistrica z rezultatom 2598 krogov. Tretji skupni rezultat lige 2538 krogov pa sta imeli ekipi SD Franc Lešnik Vuk Hotinja vas in ekipa veterank SD Elektro Maribor. Ob upoštevanju več skupnih boljših uvrstitev (točk) in boljšega rezultata na zadnji tekmi je tako skupno tretje mesto pripadlo ekipi SD FLV Hotinja vas.

12.02.2019 Kidričevo, standard zračna puška

Simon Potrč s pičlo prednostjo zmagovalec lige

Zadnji krog regijske lige s standard puško je bil odločilen za kar nekaj tekmovalcev, saj so se borili za skupne medalje, razlika med njimi pa ni bila velika. Simon POTRČ je zadel 410,2 kroga, njegov najbližji zasledovalec Benjamin JODL pa precej manj ter z rezultatom 406,0 kroga dosegel drugo mesto, 399,1 kroga pa je bil tretji rezultat Patrika JAKOPIČEK (vsi SD I.Pohorski bataljon Ruše). V skupni razvrstitvi sezone je tako s 1641,1 kroga zmagal Simon Potrč, le 1,1 kroga manj je dosegel Benjamin Jodl (oba 1PB), tretje mesto pa je osvojil Siniša Brkič (EMA) z rezultatom 1610,9 kroga.

V ekipni razvrstitvi so na zadnjem turnirju zmagali člani ekipe I iz Ruš z zadetimi 1215,3 krogi, sledi SD Kidričevo s 1187,6 krogi in ekipa II 1.Pohorskega bataljona Ruše s 1174,7 kroga. Prepričljivo je skupno prvo mesto pripadlo ekipi SD I.Pohorski bataljon I z rezultatom 6099,3 kroga, Elektro Maribor je z rezultatom 5902,0 kroga osvojil drugo mesto, tretje pa ekipa SD Kidričevo z rezultatom 5830,3 kroga.

Tokratno tekmovanje smo v regijski ligi prvikrat lahko spremljali v "živo", saj so bili sicer samo rezultati predvajani preko omrežja Facebook. Do naslednjih tekmovanj bomo tehniko nadgradili ter postregli tudi s prenosom slike.

07.02.2019 Kidričevo, serijska zračna puška člani

Ekipa SD Svečina in Franc Kurnik prvi zmagovalci zaključnega turnirja

Na strelišču v Kidričevem je bil izveden peti turnir regijske lige s serijsko zračno puško za člane-članice, kar je pomenilo tudi prvo zaključno dejanje turnirja lige, ki se izvaja od jeseni. Na zadnjem turnirju je največ, 374 krogov zadel Franc KURNIK, sledi Danilo HUBER (oba SD Benediški vrh) s 368 krogi, tretji rezultat 367 krogov pa je dosegel Rajmund CVETKO (SD Svečina). Ekipno so bili najuspešnejši strelci SD Benediški vrh s 1100 krogi, sledi SD Svečina s 1074 krogi in SD Impol s 1060 krogi.

V skupni razvrstitve te sezone so ekipni zmagovalci člani SD Svečina z zadetimi 5414 krogi. Na drugem mestu so z rezultatom 5378 zadetimi krogi strelci SD Impol Slovenska Bistrica in na tretjem s 5230 krogi SD FLV Hotinja vas.

Posamezno je zmagal z rezultatom 1469 krogov Franc KURNIK (SD Benediški vrh), Peter GOLOB (SD Svečina) je z rezultatom 1464 krogov osvojil drugo mesto, le s krogom manj pa je tretje mesto osvojil Rajmund CVETKO (SD Svečina).

Priponke:
Prenesi to datoteko (20190207_serijska5.pdf)5. turnir serijska zračna puška člani[07.02.2019 Kidričevo]393 kB
Prenesi to datoteko (20190212_standard5.pdf)5.turnir zračna puška[12.02.2019 Kidričevo]298 kB
Prenesi to datoteko (20190227_veteranipuska5.pdf)5.turnir zračna puška veterani[27.02.19 Kidričevo]327 kB
Prenesi to datoteko (20190319_pionirji5.pdf)5.turnir serijska puška pionirji[19.03.2019 Hoče]746 kB
Prenesi to datoteko (20190326_pistola5.pdf)5. turnir zračna pištola[26.03.2019 Kidričevo]406 kB
Prenesi to datoteko (20190326_veterani_pistola5.pdf)5. turnir zračna pištola veterani[26.03.2019 Kidričevo]285 kB
Prenesi to datoteko (20190409_pionirji6.pdf)6. turnir serijska puška pionirji[09.04.2019 Kidričevo]537 kB