V soboto je v Ljubljani, v organizaciji SD 1956 Trbovlje, potekal 5. turnir članskih državnih lig v streljanju z zračnim orožjem. V najkakovostnejšem tekmovanju, obeh 1.A DL s puško in pištolo, sta letošnja ekipna zmagovalca v sezoni 2011/12 že določena, saj imajo pištolski strelci Jožeta Kerenčiča iz Miklavža pri Ormožu, s 5 zaporednimi zmagami in 25 točkami prednosti pred drugouvrščeno ekipo, že neulovljivo prednost, v 1A DL puška pa sta ekipi Olimpije in Grosuplja zanesljivo zasidrani na vrhu.

Ekipa SD I.pohorski bataljon Ruše se bo kot edini predstavnik s puško iz naše regije v najelitnejši skupini v zadnjem krogu tekmovanja borila za osvojitev tretjega mesta za katerim zaostaja za štiri točke. Ekipe so zelo izenačene, zato vsak krog odloča o višjem številu osvojenih točk. Oster boj bo tako potekal med društvom iz naše regije ter  ekipo Dušana Poženela iz Rečica in Kolomana Flisarja iz Tišine. Med posamezniki se je v finalu na četrto mesto uvrstil Robert Blažke ( 393 krogov v kvalifikacijah), v skupni razvrstitvi pa trenutno zaseda 8.mesto.  Ekipa s pištolo SK Ptuj je v trenutni razvrstitvi na četrtem mestu, z možnostjo napredovanja, saj zaostaja za tretjeuvrščeno ekipo Brežic za dve točki. Ekipa Juršincev je na 9.mestu, s kakšno točko več v zadnjem krogu pa lahko napreduje za nekaj mest. V skupni razvrstitvi je najvišje na petem mestu Majda Raušl.  Med posamezniki se je v tem krogu uvrstil v finale pištolske discipline Matija Potočnik s 381 krogi in na koncu osvojil 5.mesto, z ekipo SK Ptuj pa je osvojili tretje mesto. Ekipa iz Juršincev je bila osma.

V 1.B ligi pištola so Kidričani usidrani na sedmem mestu, prav tako njihov najboljši posameznik Jurček Lamot. S puško imamo dva predstavnika, izenačenje pa je bilo razvidno tudi v tem krogu, saj je ekipa SD Kidričevo le s krogom razlike uspela premagati ekipo SD Elektro Maribor, vendar žal le v drugi polovici razpredelnice na 10.mestu. Med posamezniki sta najuspešnejša na 7.mestu Uroš Mohorko in Blaž Maurič na 9.mestu, oba z doseženimi 387 krogi. Tudi obstanek v 1.B ligi za navedeni ekipi ni vprašliv. Med posamezniki pa je v boju za skupno tretje mesto še vedno Uroš Mohorko.

V zadnjem letu imamo v najmlajših kategorijah manj predstavnikov oz. sodelujočih ekip iz naše regije,  v kategoriji kadetinj in mladincev s puško ter kadetinje in mladinke s pištolo pa celo nobenega predstavnika. Lahko pa rečemo, da so med udeleženci  posamezniki zelo uspešni. To so pokazali tudi v zadnjem krogu, saj smo zabeležili pet uvrstitev na stopničke in eno ekipno zmago. Doseženih 392 krogov je bilo dovolj za zmago Teje Razboršek med mladinkami, še bolj pa se je navedenega rezultata razveselila zaradi doseženega osebnega rekorda. Teja Sagadin je osvojila 12.mesto.  Aleš Pernat je v kategoriji kadetov s puško stopil na zmagovalno stopničko z doseženimi 383 krogi, Jan Tement pa je osvojil 15.mesto.  V kategoriji kadetov s pištolo je Sašo Stojak iz SK Ptuj ( na fotografiji ) po šestih zaporednih zmagah bil tokrat poražen s 373 krogi, z istim rezultatom in po boljši zadnji seriji je premoč moral priznati Marku Plestenjaku iz Škofje Loke. Pri mladincih s pištolo pa so ekipno ponovno triumfirali strelci iz Juršincev z osvojitvijo prvega mesta, med posamezniki pa sta se na stopničke z drugim rezultatom 364 krogov povzpela David Kekec in Ivan Druzovič na tretje mesto s 358 krogi. V kategoriji pionirk se je najvišje uvrstila Adrijana Strnad na 5.mesto, pionirji iz Ruš pa so bili ekipno štirinajsti.

Vsekakor bo razvrstitev v konkurenci posameznikov po zadnjem krogu kar precej spremenjena zaradi neupoštevanja najslabšega rezultata. Več o rezultatih in skupni razvrstitvi na internetni strani  SZS.