05.02.2019, Ruše zračna pištola

Zadnjo disciplino četrtega kroga lige z zračno pištolo smo izvedli na strelišču v Rušah. V konkurenci posamezno je z rezultatom 384 krogov zmagal Sašo STOJAK pred Majdo RAUŠL (oba SK Ptuj) z zadetimi 377 krogi. Tretji rezultat 372 krogov je dosegel Nikola RANILOVIČ (SD Elektro). Po skoraj enoletnem premoru se je v ligo vrnila Mateja LEVANIČ in že na prvi tekmi končala s povprečjem čiste devetke. V ekipni konkurenci so ponovno premočno zmagali tekmovalci SK Ptuj z rezultatom 1131 krogov. Drugouvrščena ekipa SD Juršinci je zadela 1089 krogov in na tretjem mestu SD Kidričevo z zadetimi 1061 krogi.

V skupni razvrstitvi je brez upoštevanega najslabšega rezultata v vodstvu Majda Raušl s 1495 krogi, sledi Zlatko Kostanjevec s 1482 krogi in Nikola Ranilovič s 1475 krogi. V ekipni razvrstitvi s 4485 krogi vodi SK Ptuj, sledi SD Juršinci s 4367 krogi in SD Impol s 4226 krogi.

V konkurenci veteranov je zmagal Miroslav MOLEH (SD Juršinci) 180 grogov, 179 krogov pa sta zadela Matevž MOHORKO (SD Kidričevo) in Peter GOLOB (SD Svečina). 525 krogov je ekipi SD Svečina zadostvovalo za zmago, drugo mesto so dosegli veterani SD Juršinci s 522 krogi in tretje mesto ekipa SD Kidričevi s 505 krogi.

V skupni razvrstitvi brez upoštevanega najslabšega rezultata vodi Miroslav Moleh s 725 krogi, štiri manj je zadel Peter Golob, Matevž Mohorko pa jih ima 714. Ekipno vodijo veterani SD Svečina z zadetimi 2098 krogi, sledijo z rezultatom 2079 krogov SD Juršinci in na tretjem mestu SD Kidričevo z zadetimi 2032 krogi.

30.01.2019, Kidričevo serijska zračna puška veterani

V konkurenci veteranov bo komaj na zadnjem turnirju padla odločitev o nosilcih skupnih medalj. Tokrat so na strelišču v Kidričevem najboljše rezultate dosegli Rajmund CVETKO (SD Svečina) in Milan OSOVNIKAR (SD Impol) po 180 krogov, Jože MAJHENIČ (SD Svečina) 178 krogov, s 177 krogi pa sledijo še MLAKAR, LUGARIČ in GOLOB. Pred zadnjim krogom veteranske lige je tako vse odprto, saj je med petimi najboljšimi le nekaj krogov razlike, upoštevali pa se bodo še odbitki najslabšega rezultata. Trenutno je v vodstvo Peter Golob s 723 krogi, dva kroga manj ima Ivan Kopše, 720 krogov ima Jože Majhenič, Milan Osovnikar krog manj, na petem mestu pa Rajmonda Cvetko do prvega mesta loči pet krogov.

V ekipni razvrstitvi so bili tudi tokrat najuspešnejši veterani iz Svečine z zadetimi 535 krogi, sledi ekipa Impola s 524 krogi in ženska ekipa SD Elektro s 514 krogi. V ekipni konkurenci v kolikor ne bo večjih presenečenj so več ali manj znani dobitniki skupnih pokalov. S prednostjo 77 krogov vodi SD Svečina pred SD Impol, na tretjem mestu pa ima ženska ekipa SD Elektro Maribor le šest krogov prednosti pred četrtouvrščeno ekipo SD Kidričevo.

24.01.2019, Maribor pionirji/ke, ml.pionirji/ke, cicibani/ke

Na strelišču SD Elektro Maribor je bil izveden četrti turnir regijske lige s serijsko zračno puško za najmlajše kategorije. Posamezniki iz starostnih kategorij mlajših pionirjev in cicibanov so tako že dosegli norme za uvrstitev na državno prvenstvo, medtem ko se bodo pionirji/ke za norme potegovali na regijskem prvenstvu oz. na še preostalih krogih državne pionirske lige.

V konkurenci pionirjev je z rezultatom 171 krogov zmagal Alex KAUČEVIČ, z rezultatom 161 krogov sledi Blaž BOGDAN (oba SD Kidričevo) in na tretjem mestu Jurij HROVAT (SD Impol) z rezultatom 158 krogov. Med pionirkami je z rezultatom 153 krogov zmagala Špela VIČAR (SD Svečina) sledita tekmovalki SD FLV Hotinja vas Katja ŽITNIK SLATINŠEK in Vanesa KNUPLEŽ. Ekipno so zmagali pionirji SD Kidričevo pred SD FLV in SD Elektro.

V skupnem seštevku med pionirji vodi Jurij Hrovat, sledita Alex Kaučevič in Valter Drašler, med pionirkami pa vodi Iza Vertnik pred Vaneso Knuplež in Katjo Žitnik Slatinšek. Ekipa SD Kidričevo je v vodstvu pred SD FLV in SD Juršinci.

Gal POTRČ (Ruše) z rezultatom 179 krogov je tudi tokrat najboljši med mlajšimi pionirji/pionirkami, sledita Nik KNEZ (Impol) in Vita JAKŠE (Ruše). Tudi v konkurenci cicibanov/cicibank je že četrtič najboljši Jan VUTE (Ruše), tokrat z rezultatom 167 krogov. Sledita Nino ŠOŠTARIČ (Juršinci) in Anej RAJTMAJER (FLV). Ekipno so zmagali cicibani iz SD I.pohorski bataljon Ruše I pred SD Vitomarci I in SD FLV Hotinja vas.

V skupnem seštevku vodi Jan Vute pred Žanom Hauserjem in Anejem Rajtmajerjem. Ekipno vodi 1PB ekipa II pred Vitomarci I in 1PB Ruše II.

17.01.2019, Kidričevo serijska zračna puška

Četrti turnir s serijsko zračno puško za člane/ce je bil izveden na strelišču z elektronskimi tarčami SD Kidričevo. Ob nastopu 34.tekmovalcev je najvišji rezultat 375 krogov dosegel Franc KURNIK iz SD Benediški vrh, 367  krogov na drugem mestu je dosegel Rajmund CVETKO in na tretjem 364 krogov Peter GOLOB (oba SD Svečina). Ekipa SD Svečina je z rezultatom 1084 krogov osvojila prvo mesto, SD Benediški vrh je z rezultatom 1082 krogov osvojila drugo mesto, 1074 krogov pa je zadela ekipa SD Impol.

V skupni razvrstitvi je sicer še brez upoštevanega -N rezultata zelo mala razlika med vodilnim Petrom Golobom in Rajmundom Cvetko, saj znaša razlika le tri kroge. Tretjo uvrstitev drži Boštjan Vidmar, ki pa zaostaja še za nadaljnih pet krogov. V ekipni razvrstitvi s prednostjo 22 krogov vodi SD Svečina pred SD Impol, na tretjem mestu je ekipa SD FLV Hotinja vas.

15.01.2019, Ruše zračna puška

Na strelišču v Rušah so marljivi domačini po napornem koncu tega vikenda, ko so gostili na mednarodnem turnirju preko 220 tekmovalcev izvedli 4.turnir regijske lige z zračno puško. Pozna se, da je kar nekaj tekmovalcev bolnih, zato je bila tudi slabša udeležba. Zmagal je Simon POTRČ s 412,5 kroga, s 407,3 kroga sledi Nuša ŠPINDLER in na tretjem mestu Benjamin JODL (vsi ekipa SD I.Pohorski bataljon Ruše I) z rezultatom 492,2 kroga. Tudi ekipno je bila najuspešnješa SD I.Pohorski bataljon I z rezultatom 1222,0 kroga, ekipa II istega društva je zadela 1173,4 kroga in ekipa SD Elektro Maribor 1170,3 kroga.

V skupni razvrstitvi vodi Simon Potrč le s desetinko kroga prednosti pred Benjaminom Jodlom, na tretjem mestu pa je Siniša Brkič. Ekipno vodi SD I.Pohorski bataljon Ruše I, sledita ekipi SD Elektro Maribor in SD Kidričevo.

SKUPNA RAZVRSTITEV PO TOČKAH - PO TURNIRJU 4

Preverite skupno točkovanje, točkovanje posameznih disciplin in razvrstitve posameznikov ter o morebitnih ugotovljenih napakah sporočite. V naslednjem krogu lige se bo po disciplinah sproti podeljevalo medalje in pokale. Za RL standard puška je podelitev po 6.turnirju II.DL puška.

Priponke:
Prenesi to datoteko (20190115_standard4.pdf)4. turnir zračna puška[15.01.2019 Ruše]570 kB
Prenesi to datoteko (20190117_serijska4.pdf)4. turnir serijska puška člani[17.01.2019 Kidričevo]291 kB
Prenesi to datoteko (20190122_pionirji4.pdf)4. turnir pionirji, ml.pionirji, cicibani[24.01.2019 Maribor]715 kB
Prenesi to datoteko (20190130_veterani_puska4.pdf)4. turnir serijska puška veterani[30.01.2019 Kidričevo]291 kB
Prenesi to datoteko (20190205_pistola4.pdf)4. turnir zračna pištola[05.02.2019 Ruše]407 kB
Prenesi to datoteko (20190205_veterani_pistola4.pdf)4. turnir zračna pištola veterani[05.02.2019 Ruše]356 kB