18.02.2020 Ruše, VI.turnir

Simon Potrč zmagovalec II.DL sever

Zadnji turnir II.DL z zračno puško je bil v Rušah, pomerili pa so se samo še člani ekip, saj posameznikov za doseganje norme za nastop na državnem prvenstvu ni bilo prijavljenih. Zmagal je Patrik JAKOPIČEK z rezultatom 409,3 kroga, 409,0 je za drugo mesto zadel Simon POTRČ in 404,1 krog za tretje mesto Zala JUNGER, vsi SD I.Pohorski bataljon Ruše. Ekipa I.Pohorski bataljon Ruše II je zmagala z rezultatom 1222,4 kroga, sledi SD Elektro Maribor in SD Svečina.

V skupni razvrstitvi po 6.turnirju je zmagovalec II. DL sever Simon POTRČ s 150 točkami. Srebrno medaljo je osvojila Zala JUNGER (oba 1PB) s 124 točkami, bron pa je odšel v Sl.Bistrico z Markom BERDNIKOM, kateri je zbral 109 točk. Ekipa I.Pohorski bataljon Ruše II je zmagovalka lige s 60 točkami, SD Impol Slovenska Bistrica na drugem mestu so zbrali 42 točk in SD Elektro Maribor na tretjem 39 točk in SD Svečina na četrtem 33 točk.

V kvalifikacije za 1.B državno ligo pa se ne more uvrstiti nobena ekipa, saj ne izpolnjuje pogojev iz 3.člena pravilnika, SD I.Pohorski bataljon Ruše pa že ima predstavnika v najvišji ligi.

04.02.2020 Kidričevo, V.turnir

Pred zadnjim turnirjem bolj ali manj jasno kateri so dobitniki medalj

Prva dva tekmovalca II.DL Simon Potrč in Zala Junger imata med samo že takšno razliko točk, da menjava mest več ni možna. Nekoliko se lahko obrne le za tretje mesto med trenutno tretjim Markom Berdnikom in Mitjem Valenčakom, kateri zaostaja dve točki.

Na današnjem turnirju je zmagal Simon POTRČ (1PB) pred Sinišem BRKIČEM (EMA) in Patrokom JAKOPIČEK (1PB). Ekipno so bili najboljši iz SD I.Pohorski bataljon Ruše II, pered SD Elektro Maribor in SD Svečina.

Pred zadnjim turnirjem preverite vpisane skupne točke.

14.1.2020 Slovenska Bistrica, IV.turnir

Za člansko kategorijo že doseganje norm za državno prvenstvo

Kategorija članov in članic so se na tem turnirju že dosegale norme za nastop na državnem prvenstvu. To je uspelo doseči le dvema članoma in eni članici. Zmagal je Simon POTRČ (1PB), Zala JUNGER (1PB) je bila druga in tokrat letos prvič na tekmi Blaž MAURIČ (EMA) z osvojeno normo na tretjem mestu. Ekipno je slavila SD I.Pohorski bataljon II pred SD Impol Slovenska Bistrica in SD Elektro Maribor.

Po četrtem turnirju je v vodstvu Simon Potrč (1PB) s 120 točkami, sledi Zala JUNGER (1PB) s 100 točkami in Mark BERDNIK (ISB) s 88 točkami. Ekipna uvrstitev po zbranih točkah 1.m SD I.Pohorski bataljon Ruše; 2.m SD Impol Sl.Bistrica; 3.m SD Elektro Maribor; 4.m SD Svečina.

10.12.2019 Ruše, III.turnir

Simon Potrč nabira zalogo točk za končno zmago

Tri zaporedne zmage in prednost šestnajstih točk pred Zalo Junger dajejo Simonu Potrč (oba 1PB) lepo priložnost, da se po naslednjih treh krogih lige pribori zmago v II. državni ligi sever. Kot omenjeno, je zmagal Simon POTRČ z rezultatom 409,0 kroga pred Zalo JUNGER (oba 1PB), tretji rezultat pa je dosegel Siniša BRKIČ (EMA). Ekipa SD I.Pohorski bataljon II je zadela 1208,4 kroga, sledi SD Impol Slovenska Bistrica in SD Elektro Maribor.

12.11.2019 Slovenska Bistrica, II.turnir

SD Elekro z nepopolno ekipo

Odsotnost standardnih tekmovalcev SD Elektro Maribor je imelo za posledico slab ekipni rezultat in manj skupnih točk tako, da je ekipa sedaj na četrtem mestu. Prvo mesto je z rezultatom 1196,7 kroga osvojila ekipa SD I.Pohorski bataljon Ruše II, sledita ekipi SD Impol Slovenska Bistrica in SD Svečina.

Posamezno je Simon POTRČ (1PB) z zmago dodal novih 30 točk v skupni seštevek. 400,5 kroga pa je dosegla kadetinja Zala JUNGER (1PB), ter bi se s takšnim rezultatom še bolj približala konkurentkam v sobotni državni ligi, katere pa se naj ne bi udeležila. Mitja VALENČAK (EMA) je za nekaj krogov popravil svoj rezultat iz prvega turnirja in osvojil tretje mesto.

15.10.2019 Ruše, I.turnir

Rezervist I.lige Simon Potrč do prve zmage

Štiri ekipe regije s 12 tekmovalci se je na strelišču v Rušah pomerilo z zračno puško. Ne sodeluje več ekipa SD Kidričevo, ker se je uvrstila v 1.B ligo, na novo pa se le pridružila ekipa SD Svečina.

Z rezultatom 401,8 kroga je prvih 30 točk osvojil Simon POTRČ (1PB), kateri je tudi rezervni tekmovalec 1.A lige, vendar zaradi zelo močne ekipe, ki je predvidena za prvo ligo predvideva, da njegove pomoči ne bodo potrebovali. Za drugo mesto je Mark BERDNIK (ISB) zadel 397,8 kroga in za tretje mesto lanski zmagovalec lige Siniša BRKIČ (EMA) 393,4 krogov.

Ekipa SD I.Pohorski bataljon Ruše je zmagovalka z zadetimi 1181,7 krogi, pred ekipo SD Impol Sl.Bistrica z 1159,1 krogi in na tretjem mestu ekipo SD Elektro Maribor z zadetimi 1151,9 krogi. Novinka v ligi, ekipa SD Svečina je osvojila prvih pet točk za skupno uvrstitev.

Priponke:
Prenesi to datoteko (20191015_2.DL_severnaregija_Pu1.pdf)1.krog II.DL zračna puška[15.10.2019 Ruše]170 kB
Prenesi to datoteko (20191112_2.DL_severnaregija_Pu2.pdf)2.krog II.DL zračna puška[12.11.2019 Sl.Bistrica]188 kB
Prenesi to datoteko (20200204_II.DL_Standard5.pdf)5.krog II.DL zračna puška[04.02.2020 Kidričevo]339 kB