05.06.2021

Odprto regijsko prvenstvo s pištolo 25m

SD Svečina je v SC Gaj Pragersko izvedlo ORP disciplin s pištolo 25m v članski konkurenci. Tekmovanja so se udeležili tudi tekmovalci iz drugih regij zaradi doseganja norm, istočasno pa so z njimi odšle vse medalje in ekipna prva mesta. Iz naše regije je bil z dvema petima mestoma najuspešnejši Bojan FRAS iz SD Svečina, kateri pa je tega dne zjutraj že tekmoval v Hrastniku na Alpe Adriji in s pištolo osvojil drugo mesto.

V disciplini standardna pištola člani 25m so vsa prva tri mesta in s tem tudi ekipno zmago dosegli tekmovalci SD Grosuplje, Rok IVANC je zadel 531 krogov, Anton LESAR 528 krogov in Amadej SLAK 519 krogov.

V disciplini središčni vžig je zlato medaljo z zadetimi 537 krogi osvojil Amadej SLAK (GRO).Žiga HABJAN (GRO) je zadel 524 krogov in Stiven VOČANEC (KOR) za bronasto medaljo 521 krogov. Tako kot pri standardni pištoli je vrstni red ekip enak, zmagala je ekipa SD Grosuplje, sledi SD Kovinar Ormož in SD Svečina.

29.05.2021

Z zračnim orožjem največ uspeha za tekmovalce SD I.Pohorski bataljon Ruše

Regijskega prvenstva z zračno puško in pištolo v članski in mladinski konkurenci se je udeležilo 52 tekmovalcev iz sedmih strelskih društev naše regije.  Štiriindvajset tekmovalcev in šest ekip je izpolnilo normo za nastop na državnem prvenstvu. Dobitniki medalj po kategorijah in disciplinah:

Zračna puška člani

Regijski prvak je Benjamin JODL (1PB) z zadetimi 613,5 krogi. Srebrno medaljo si je pristreljal Simon POTRČ (1PB) z rezultatom 612,6 kroga, bronasta medalja pa gre k Alešu PERNATU (KID), ki je zadel 611,1 kroga. Ekipna zmagovalka je SD I.Pohorski bataljon Ruše z 1830,1 kroga, sledi SD Kidričevo z 1753,5 kroga in SD Svečina z 1592,6 kroga.

Zračna pištola člani

Z lepo prednostjo zadetih krogov je regijski prvak v članski konkurenci med pištoljaši postal Sašo STOJAK (PTU) z zadetimi 574 krogi. Šele razvrščanje po zadnji seriji pa je odločilo med dobitnikoma srebrne in bronaste medalje, saj je bil dosežen rezultat 561 krogov in 13 notranjih centrov za Ludvika PŠAJD (JUR) in boljšo zadnjo serijo, medtem ko se je Bojan FRAS (SVE) moral zadovoljiti z bronasto medaljo. Ekipno je zmaga pripadla SK Ptuj z doseženimi 1668 krogi, drugo mesto gre SD Juršinci z zadetimi 1667 krogi in tretje k SD Svečina z zadetimi 1648 krogi.

Zračna puška članice

Vsa prva tri mesta gredo tekmovalkam iz Ruš, najbolje pa se je odrezala Urška HRAŠOVEC z zadetimi 624,7 krogi. Nuša Špindler je za drugo mesto zadela 617,3 kroga in Zala JUNGER za bronasto medaljo 609,6 kroga. Ekipno normo sta dosegli obe sodelujoči društvi, boljša pa je bila ekipa SD I.Pohorski bataljon Ruše pred SD Franc Lešnik Vuk Hotinja vas.

Zračna pištola članice

Med sabo so se pomerile le tri tekmovalke, najboljša je bila Majda RAUŠL (PTU), drugi rezultat je zadela Sabina SULJIĆ (1PB) in tretjega Darinka MOJZER (PTU).

V mladinski konkurenci so bili samo trije tekmovalci, pa še to vsak v svoji kategoriji oz. disciplini, vsi pa so dosegli normo za nastop na državnem prvenstvu. Z zračno pištolo je nastopil Marsel KRAJNC (PTU), mladinka z zračno pištolo Svjetlana PETKOVIĆ (PMA) ter mladinka z zračno puško Zoja ŠPRAH (KID).

Priponke:
Prenesi to datoteko (20210529_RP_SevernaRegija.pdf)Regijsko prvenstvo zračno orožje 2021[29.05.2021]550 kB
Prenesi to datoteko (20210605_ORP25m_SevernaRegija-Bilten.pdf)ORP pištola 25m[05.06.2021]805 kB