03.04.2018, VI. turnir Ruše

Zmagovalna ekipa II. DL sever s puško SD I.pohorski bataljon II

Na strelišču v Rušah je bil še zadnji turnir II. državne lige v streljanju z zračno puško skupine sever. Zmagovalec zadnjega turnirja je bil Siniša BRKIČ (SD Elektro Maribor) z rezultatom 404,3 kroga. Na drugo mesto se je uvrstil zmagovalec vseh predhodnih turnirjev Patrik JAKOPIČEK (SD I.pohorski bataljon Ruše) z rezultatom 398,0 kroga, tretje mesto pa je osvojil Ivo ZIMET CICMANOVIČ (SD Kidričevo) z rezultatom 396,8 kroga. Tudi v ekipni razvrstitvi so tekmovalci SD Elektro Maribor zmagali pred ekipo SD I.pohorski bataljon Ruše II, na tretje mesto pa se je uvrstila ekipa SD Impol Slovenska Bistrica.

Na podlagi skupnega točkovanja vseh turnirjev, kjer se v posamezni razvrstitvi odšteje sicer najslabši rezultat je med posamezniki postal zmagovalec Patrik JAKOPIČEK s 150. osvojenimi točkami. Drugo mesto je osvojil Ivo ZIMET CICMANOVIČ s 128. točkami, dve manj pa je na tretjem mestu zbral Siniša BRKIČ (na fotografiji zgoraj). Prepričljiva zmaga je v ekipni razvrstitvi pripadla SD I.pohorski bataljon Ruše II s 56. točkami, ekipa SD Elektro Maribor je s 49.točkami osvojila pokal za drugo mesto, na tretje mesto pa se je uvrstila ekipa SD Kidričevo s 36. točkami (fotografija desno). V kvalifikacije za I.B državno ligo se je uvrstila ekipa SD Kidričevo. Ekipa iz Ruš že ima svojega predstavnika v najvišji ligi, ekipa SD Elektro Maribor pa ne izpolnjuje določenih pogojev iz pravilnika in ne more napredovat.

06.02.2018, V.turnir Kidričevo

Patrik JAKOPIČEK iz SD I.Pohorski bataljon Ruše si je s peto zaporedno zmago še utrdil položaj v vodstvu II.DL sever. Drugo mesto je osvojil Ivo ZIMET CICMANOVIČ iz SD Kidričevo, ter tretje mesto Siniša BRKIČ iz SD Elektro Maribor. V tem vrstnem redu si sledijo tudi v skupni razvrstitvi. Ekipno so zmagali strelci iz SD I.Pohorski bataljon II in imajo pred zadnjim turnirjem devet točk prednosti pred SD Elektro Maribor, tudi na današnji tekmi drugouvrščena ekipa. Današnje tretje mesto in v skupni uvrstitvi tudi tretje uvrščena ekipa je SD Kidričevo.

09.01.2018, IV.turnir Slovenska Bistrica

Na četrtem turnirju v Slovenski Bistrici je s puško z rezultatom 405,7 kroga zmagal Patrik Jakopiček iz SD I.pohorski bataljon Ruše, ter si s tem pridobil že neulovljivo prednost za skupno zmago. Drugo mesto je osvojil Ivo ZIMET CICMANOVIČ iz SD Kidričevo z rezultatom 404,8 kroga in tretje Siniša BRKIČ iz SD Elektro Maribor z rezultatom 397,3 kroga. Ekipna zmaga je šla ponovno v Ruše, drugo mesto je osvojila ekipa SD Kidričevo in tretje SD Impol Slovenska Bistrica.

V skupni razvrstitvi vodi jakopiček s 120 točkami, sledi Zimet Cicmanovič z 96 in na tretjem mestu Brkič z 94 točkami. Ekipa iz Ruš ima 7 točk prednosti pred SD Elektro, še za nadaljnih šest točk pa zaostajajo Kidričani.

19.12.2017, III.turnir Ruše

Ekipa SD Elektro Maribor zmanjšala razliko na dve točki

Na strelišču v Rušah je bil izveden tretji turnir II.DL s puško. Tretjo zaporedno zmago je zabeležil Patrik JAKOPIČEK iz SD I.Pohorski bataljon Ruše. Drugo mesto je osvojil Ivo ZIMET CICMANOVIČ iz SD Kidričevo in tretje mesto Blaž MAURIČ iz SD Elektro Maribor. Tokrat so ekipno prvo mesto po predhodnih dveh drugih, osvojili strelci iz SD Elektro Maribor in s tem zmanjšali razliko v skupnem točkovanju na dve točki. Drugo mesto je osvojila ekipa SD I.Pohorski bataljon II in tretje mesto SD Kidričevo.

V Skupni razvrstitvi z 90 točkami vodi Jakopiček, s 70 točkami pa sta na drugem mestu Brkič in Zimet Cicmanovič. Ekipa iz Ruš ima 28 točk, Elektro Maribor 26, Kidričevo 17 in Impol 16.

28.11.2017, II. turnir Kidričevo

Na strelišču v Kidričevem je bil izveden drugi turnir II.DL sever v streljanju z zračno puško. Tudi tokrat so bili na najvišjih mestih strelci SD I.pohorski bataljon Ruše, Patrik JAKOPIČEK z rezultatom 408,9 kroga do druge zmage, sledita Jan TEMENT in Siniša BRKIČ iz SD Elektro Maribor. Ekipno je 1192,2 kroga dosegla ekipa SD I.pohorski bataljon II v postavi Jakopiček, Tement in Osrajnik, drugi mesto SD Elektro Maribor in tretje SD Kidričevo.

V skupni razvrstiti s 60 točkami vodi Patrik Jakopiček, Tement in Brkič pa sta jih zbrala po 48 in sta na drugem mestu. Ekipno je na prvem mestu SD I.Pohorski bataljon II.

Rezultati v prilogi.

07.11.2017, I.turnir Ruše

Patrik Jakopiček do prvih 30 točk

Na strelišču SD I.pohorski bataljon Ruše je bil prvi turnir II. DL puška skupine sever. Tudi letos bo udeležba le štirih ekip, vendar z nekaj več posamezniki še iz drugih društev, precej številčno udeležbo pa so zastavili iz tokrat domačega društva.

Tekmeca mladinske konkurence iz letne sezone z MK orožjem Jakopiček in Cicmanovič bosta verjetno tudi glavna konkurenta za zmago v II.DL sever.  Z rezultatom 404,1 krog je zmagal Patrik JAKOPIČEK iz SD I.Pohorski bataljon Ruše in si vpisal prvih 30 točk, le štiri desetinke je zaostal Ivo ZIMET CICMANOVIČ iz SD Kidričevo, kar pomeni tudi štiri skupne točke manj, na tretje mesto pa se je uvrstil Siniša BRKIČ iz SD Elektro Maribor. Ekipno je zmaga pripadla SD I.Pohorski bataljon Ruše II, sledijo SD Elektro Maribor, SD Impol Slovenska Bistrica in SD Kidričevo.

Priponke:
Prenesi to datoteko (20171107_II.DL-standard1.pdf)1.turnir II. DL zračna puška[Ruše, 07.11.2017]765 kB
Prenesi to datoteko (20171128_II.DL-standard2.pdf)2.turnir II. DL zračna puška[28.11.2017, Kidričevo]538 kB
Prenesi to datoteko (20171219_II.DL-standard3.pdf)3.turnir II. DL zračna puška[19.12.2017 Ruše]693 kB
Prenesi to datoteko (20180109_II.DL_standard4.pdf)4.turnir II.DL zračna puška[09.01.2018 Slovenska Bistrica]697 kB
Prenesi to datoteko (20180206_II.DL_standard5.pdf)5.turnir II.DL zračna puška[06.02.2018, Kidričevo]216 kB
Prenesi to datoteko (20180403_II.DL_puska_turnir6-Bilten.pdf)6.turnir standard zračna puška[03.04.2018, Ruše]1048 kB